Для своїх походів і подорожей я вирішив оновити радіостанцію. Тепер у мене є нова рація Quansheng UV-K58, яка поєднує в собі низьку ціну та функціональність. Ця модель зручна у використанні, забезпечує пристойну дальність радіозв'язку навіть у базовій комплектації. Вона підтримує багато прошивок і аксесуарів, таких як зарядні пристрої, тангенти й антени.
Основні характеристики Quansheng UV-K58:
- Діапазон частот VHF: 136-174 МГц
- Діапазон частот UHF: 400-470 МГц
- Крок сітки: 2,5/5/6,25/10/12.5/25 кГц
- Кількість каналів у пам'яті: 200
- Функція пошуку/сканування: Так
Комплектація та зовнішній вигляд
- Корпус рації
- Знімний акумулятор
- Антена
- Кліпса
- Ремінець на зап’ястя
- Зарядна підставка (мережева)
- Інструкція англійською мовою
Розміри рації дуже зручні: 11.5 см заввишки (без антени) і 6 см завширшки. Товщина разом з батареєю становить 4 см. Вага в зборі близько 240 г.
На корпусі є світлодіодна індикація прийому/випромінювання, ліхтарик підсвічування, кліпса та ремінець. Антена стандартна, змінна.
Акумулятор виконаний у вигляді знімного модуля: всередині дві комірки (7.2 Вольта) на 1600 мА·год. Заряджати можна як у підставці, так і через USB-C, що дуже зручно, наприклад, під час походу можна використовувати павербанк. Є можливість підключення тангенти або гарнітури завдяки стандартному роз'єму (подвійний, як у Baofeng).
Простота налаштування та функціональність
Налаштування рації досить просте – необхідно встановити потрібні частоти. Я налаштував свої рації парами, просто встановлюючи однакову частоту та кодування (субтони). Можна обирати будь-яку частоту з дозволених. Нагадаю, що в Україні працювати можна в діапазонах PMR та LPD (для безліцензійного користування)
Меню налаштувань містить 51 пункт, і з невеликим досвідом у користувача не виникне жодних труднощів. Окрім цього, рація має функцію прийому FM-радіостанцій з можливістю збереження до 20 станцій у пам'яті.
Функції клавіш мають дублюючі функції (клавіша F + інша клавіша), що дуже зручно. Інструкція англійською мовою описує все досить зрозуміло, але можна знайти інструкції й українською.
Дальність зв'язку та можливості модернізації
В умовах міста дальність впевненого прийому на штатних антенах становить близько 3 км. Ця модель рації має багато рекомендацій для доопрацювання, зокрема для прийому SATCOM, а також доступні численні прошивки від ентузіастів.
Можна встановити дещо кращу антену, наприклад RETEVIS RHD-771 SMA-F, що кратно збільшить дальність зв'язку.
Прямий зв'язок – перспективний вибір
Особливо актуально використовувати подібні рації в умовах, коли енергетична інфраструктура країни страждає внаслідок війни, і звичайний мобільний зв'язок може бути недоступним. Прямий радіозв'язок, який не залежить від централізованих мереж, стає незамінним інструментом для підтримки зв'язку в екстремальних умовах. Він дозволяє оперативно координувати дії, передавати інформацію та забезпечувати безпеку, що є критично важливим у контексті російського вторгнення в Україну.