Історія
Відомо декілька версій появи цього будинку. Часто можна почути, що автором-архітектором є Городецький. Начебто він спроектував будинок для своєї сестри яка ніяк не могла влаштувати особисте життя. Хоча скоріш за все архітектором був Едуард Брадтман. Дивно, що минуло трохі більше ніж 100 років і навіть такий простий факт встановити важко. Першим власником будинку був полтавчанин Сергій Аршавець.
Будівництво тривало в 1907-1908 роках. Сам будинок, не враховуючи технічних і господарських приміщень, налічує 20 кімнат - по 10 на кожному з поверхів. На території була конюшня і ряд господарських прибудов.
З 1913 року власником будинку стає Товій Апштейн - київський купець першої гільдії. Також йому належали будинки на Спаській 8 та Спаській 12 які можна побачити і нині.
1920 року будинок був націоналізований радянською владою. В період радянської окупації маєток переходив між різними службами.
З 1994 року це офіційна резиденція президента України. Тут проходив один із самітів Україна-ЄС
Архітектурні особливості
Це яскравий представник популярного в той час стилю модерн. Але основна особливість - маскарон у вигляді жіночого обличчя. Кажуть, що під час дощу можна побачити, як по щокам течуть сльози. Хоча насправді, особисто цього не бачив ніхто кого б я не питав. І фото чи відео цього в інтернеті ви наврядче знайдете. Тому цей факт - для перевірки. Київські екскурсоводи кажуть що на даху, начебто, є резервуар для збору дощової води яка потім повільно стікає в спеціальні отвори в скульптурі.